Buitenpost wint laatste oefenduel van Pelikaan S

Buitenpost heeft zaterdag de laatste oefenwedstrijd voor de start van de competitie met 3-2 gewonnen van Pelikaan S. De Blauwkes kregen de mogelijkheid om een grote uitslag neer te zetten, maar het schortte aan scherpte in de voorhoede. Het ambitieuze team uit Oostwoud met oud-profs in de gelederen kwam maar weinig in de buurt van Buitenposter keeper Kevin van der Meulen. De twee doelpunten van Pelikaan S waren cadeautjes van de thuisploeg. Volgens Buitenpost-coach Jasper Bouma is Buitenpost met de laatste testcase klaar voor de wedstrijd tegen ACV, aanstaande zaterdag in Assen.

Geduchte tegenstander
Pelikaan S, met onder andere oud-profs Jos Hooiveld (Heerenveen, Celtic, Southhampton, Twente) en Sergio van Dijk (Groningen, Emmen) in de gelederen, wil dit jaar meedoen om het kampioenschap in de eerste klasse. Een geduchte tegenstander dus. Toch was het Buitenpost die de lakens uitdeelde. Zo kreeg Rob Dijkstra een aantal prima mogelijkheden om de score te openen en kopte Berend Schootstra uit een hoekschop op de lat. Na een half uur spelen prikte Rumder Loonstra na een mooie aanval raak. Snel daarna kwam Pelikaan S op gelijke hoogte. Sergio van Dijk reageerde als enige attent bij een scheidsrechtersbal en kon eenvoudig de bal in het lege doel schuiven. Dijkstra kon meteen iets terugdoen, maar schoot over.

Uit het boekje
Meteen na rust kwamen de gasten op voorsprong. Fahim Bellghroub schoot vanaf de middellijn over Kevin van der Meulen, die ver voor het doel stond, raak. Wederom een bizar doelpunt van Pelikaan S. Het duurde niet lang voordat Buitenpost weer op gelijke hoogte kwam. Een schot van Schootstra werd met moeite gepareerd, de rebound was een prooi voor Loonstra. De 3-2 was weer een aanval uit het boekje. Aaron Boekhout gaf een prima voorzet die werd afgerond door Jorrit Terpstra. De voorsprong kon nog uitgebreid worden door Joran Olijve, Rolf Dijk, Willem de Boer en Rik Weening, maar hun pogingen mislukten. Olijve schoot nog uit een vrije trap op de lat, maar het duel leverde geen doelpunten meer op.

Tevreden
De Buitenpost-trainer was tevreden over de wedstrijd. “We hebben goed voetbal laten zien. Het enige manco was dat we te weinig goals hebben gemaakt. Wat wel goed was is dat we weinig hebben weggegeven, verdedigend stond het goed. Deze week nog even hard trainen en dan zijn we klaar voor ACV”, aldus Bouma.

Foto’s zijn van Hans Zwamborn, kijk ook op www.kiepie.nl.

Overig nieuws
Bekijk al het nieuws uit het archief »
Volgende wedstrijd
 • Wedstrijd: Buitenpost - TVC '28
 • Datum: 25-05-2024
 • Aanvang: 18:00
Sponsoren
 • Sponsor
 • Sponsor
 • Sponsor
 • Sponsor
 • Sponsor
 • Sponsor
 • Sponsor
 • Sponsor
 • Sponsor