Dennis Zuidema bij eerste selectie

Dennis Zuidema sluit zich aan bij de eerste selectie van VV Buitenpost en mag in de voorbereiding laten zien wat hij in huis heeft. Op die manier kan hij een vaste plek in de selectie veroveren. De 18-jarige Buitenposter is een aanvallend ingestelde speler die de afgelopen twee seizoenen in de JO19-1 speelde. “Ik ben blij met deze kans!”

Hij werd altijd al gezien als groot talent, maar het zat Dennis de afgelopen seizoenen flink tegen. Hij raakte namelijk twee keer zwaar geblesseerd aan zijn been, waardoor hij ruim een jaar aan de kant stond. “Een jaar niet voetballen is pittig”, geeft hij toe. “Na mijn blessure had ik een terugval, maar nu is het tijd om mij daar overheen te zetten en ervoor te gaan. Ik heb mijn hele jeugd bij deze club gespeeld en het was altijd mijn doel om het eerste te halen.”

Pake
Dennis is de kleinzoon van Johan Zuidema, die speelde voor Ajax, FC Twente, NEC, SC Cambuur en zelfs het Nederlands elftal. Hij is vooral bekend van zijn weergaloze goal tegen Juventus, in de halve finale van de UEFA Cup. “Pake was eerst ook een aanvaller, maar later werd hij verdediger. Dat zie ik bij mijzelf niet zo snel gebeuren, want verdedigen is mijn mindere puntje”, lacht Dennis.
Vorig seizoen speelde Dennis al een paar keer mee met het tweede. “Toen merkte ik al dat het voetbal heel anders is dan bij de junioren. In de JO19 is iedereen ongeveer even groot en sterk als ik, maar dat is bij de senioren wel anders. Daarom wordt dit een uitdaging, maar ik vind het mooi dat ik als speler uit de eigen jeugd de kans krijg.”

Tekst en foto: Pier Schotanus

Overig nieuws
Bekijk al het nieuws uit het archief »
Sponsoren
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor