Josha Ottens kiest voor VV Buitenpost

Linksback Josha Ottens komt komend seizoen VV Buitenpost versterken. De Groninger kiest bewust voor een avontuur bij de hoofdklasser. “Ik ben net verhuisd naar Zuidhorn. Na zes seizoenen bij Oranje Nassau was ik toe aan een nieuwe uitdaging. Buitenpost ligt dichtbij en is een mooie stap voor mij om op een hoger niveau te presteren”, zegt Josha.

Goede keuze
Op jonge leeftijd speelde Josha bij Veendam. Daarna kwam hij uit voor de jeugd van FC Groningen en PEC Zwolle. Op zijn achttiende koos hij voor het amateurvoetbal bij Be Quick 1887. Vervolgens werd hij een vaste waarde bij Oranje Nassau. Bij deze club is hij nu bezig met zijn zesde seizoen, met een uitstapje van een jaar bij Sneek Wit Zwart tussendoor. “Ik ben 28. Als ik nog eens een stap wil maken van de eerste klasse naar de hoofdklasse, is dit het moment. Het is nog niet duidelijk of Buitenpost volgend seizoen opnieuw in de hoofdklasse uitkomt, maar ook als ze degraderen vind ik het een goede keuze”, aldus de goedlachse verdediger die in een kinderopvang werkt.

Tweebenig
Josha noemt zichzelf een box-to-boxspeler. “Ik ga graag diep en ben aardig rap. Ook ben ik een dribbelaar en heb ik een goede pass.” De verdediger is tweebenig en kan zowel links als rechts achterin terecht, maar ook op het middenveld. “Ik heb ook wel als stofzuiger op 6 gespeeld. Maar mijn voorkeurspositie is linksback. Op die plek kan ik me lekker vastbijten in een rechtsbuiten.” De clubsfeer van Buitenpost spreekt hem aan. “De spelers zijn bereid voor elkaar te lopen. Het is een stugge club, ik heb hier vaak wedstrijden verloren”, lacht hij. Wat hem aanspreekt is dat er veel jeugd doorstroomt naar het eerste team. Bij de Blauwkes komt hij Erolind Derguti tegen, waar hij lang mee heeft samengespeeld in Groningen. “We hebben regelmatig contact en Erolind juicht mijn keuze voor Buitenpost toe. Ik heb er in ieder geval zin in en sta te popelen om weer te mogen voetballen.”

Overig nieuws
Bekijk al het nieuws uit het archief »
Sponsoren
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor