Terrein VV Buitenpost ‘s ochtends rookvrij

Het terrein van VV Buitenpost is voortaan ’s ochtends rookvrij. Dat besluit heeft het bestuur van de voetbalvereniging vorige week toegelicht op de ledenvergadering. Sporten is gezond, terwijl (mee)roken schadelijk is voor de gezondheid. Daarom vraagt het bestuur aan iedereen voortaan het sportpark tot het middaguur rookvrij te houden. Dan zijn er veel kinderen op het terrein. Hiermee wil VV Buitenpost de jeugd het goede voorbeeld geven en ze beschermen tegen de verleiding van roken en het schadelijke meeroken.

Niet langs de lijn
Iedereen is en blijft welkom bij de voetbalclub, ook rokers, benadrukt voorzitter Paul Olijve. “Wel vragen we rokers om buiten het zicht van de kinderen en niet langs de lijn te roken. Zien roken, doet roken.” Als kinderen anderen zien roken lijkt dat normaal en misschien zelfs aantrekkelijk. Zeker als zij mensen zien roken naar wie zij opkijken, zoals andere voetballers, trainers en ouders.

Heel normaal
In de kantine geldt al jaren een rookverbod. Daar houdt iedereen zich aan. “We vragen begrip voor ons besluit. We verwachten dan ook dat men elkaar erop aanspreekt en desnoods corrigeert om ’s ochtends niet in het bijzijn van kinderen te roken. Het is nu heel normaal dat er niet gerookt wordt in de kantine en dat er tot het middaguur geen drank wordt geschonken. Zo moet het niet-roken langs de velden ook normaal worden”, aldus Olijve.

Rookvrije generatie
Roken speelt een belangrijke rol bij het krijgen van hart- en vaatziekten op latere leeftijd. Het initiatief van VV Buitenpost sluit aan bij de beweging ‘op weg naar een Rookvrije Generatie’ van de Hartstichting, waar ook KWF Kankerbestrijding en het Longfonds bij zijn aangesloten. Deze beweging werkt toe naar een samenleving waarin opgroeiende kinderen worden beschermd tegen tabaksrook en de verleiding om te gaan roken.

Poster rookvrij Swadde-112017

Overig nieuws
Bekijk al het nieuws uit het archief »
Volgende wedstrijd
 • Wedstrijd: Buitenpost - TVC '28
 • Datum: 25-05-2024
 • Aanvang: 18:00
Sponsoren
 • Sponsor
 • Sponsor
 • Sponsor
 • Sponsor
 • Sponsor
 • Sponsor
 • Sponsor
 • Sponsor
 • Sponsor