Jeugd Buitenpost enthousiast over avond met scheids Kamphuis

Ruim 100 jeugdleden van VV Buitenpost hebben woensdagavond met veel enthousiasme meegedaan aan  een spelregelavond. De interactieve bijeenkomst werd verzorgd door betaald voetbalscheidsrechter Jochem Kamphuis. Dankzij zijn vele voorbeelden uit de praktijk en de scherpe vragen van de voetballers van O13 tot en met O19, de jeugdtrainers en -leiders, was het een geslaagde avond.

Spelsituaties
In de bomvolle kantine van VV Buitenpost gaf Jochem Kamphuis eerst uitleg over de spelregels van het voetbal en vertelde hij over zijn bezigheden als scheidsrechter in de professionele competities. Vervolgens behandelde hij spelsituaties uit de Eredivisie. Kamphuis maakte aan de hand van televisiebeelden duidelijk waarom bepaalde overtredingen een gele kaart waard zijn en waarom niet of juist wel een rode kaart. Hier betrok hij het publiek bij door de aanwezigen handen op te laten steken voor geel, rood of helemaal geen overtreding. Ook vroeg de Groninger scheidsrechter de jeugdleden en begeleiding naar hun mening en waarom zij het juist wel of juist geen gele of rode kaart vonden. Dit leverde interessante discussies op.

Opzet geslaagd
Aan het eind van de bijeenkomst mocht iedereen nog vragen stellen. Daar werd gretig gebruik van gemaakt door zowel jong als oud. Het doel van de spelregelavond was de jeugdleden en leiding kennis over voetbalregels op te laten doen, ze enthousiast te maken voor het scheidsrechterwerk en een stukje teambuilding. Volgens organisator Jacob Marc Kootstra van het jeugdbestuur is die opzet geslaagd. Ook was hij zeer tevreden over de geweldige opkomst. Hij bedankt alle vrijwilligers die geholpen hebben de spelregelavond tot een succes te maken.

Overig nieuws
Bekijk al het nieuws uit het archief »
Sponsoren
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor