Stienser Almer Hietkamp gaat de concurrentie aan bij Buitenpost

Almer Hietkamp voetbalt komend seizoen in een blauw shirt. Dat is even wennen voor de 27-jarige spits, die al tien jaar actief is in het eerste van S.C. Stiens en vanaf de jeugd in het zwart met geel en oranje speelt. Deze zomer stapt hij over naar VV Buitenpost. “Ik heb vaker getwijfeld om nog eens een stap omhoog te maken. Nu is het er tijd voor. Ik ga graag de concurrentie aan”, zegt Almer. 

 Almer is een gevoelsmens. Daarom heeft hij de keuze voor Buitenpost niet zomaar gemaakt. “Ik heb met de selectie meegetraind om er een gevoel bij de krijgen. Daar werd ik door medespelers goed ontvangen en meteen ook uitgedaagd”, vertelt de goedlachse Stienser. “Zowel op het veld als in de kleedkamer was het leuk.” Almer is topscorer bij tweedeklasser Stiens. Dit seizoen heeft hij 19 keer gescoord, wat zijn totaal op 105 brengt. “Ik kan in de spits voetballen of als buitenspeler. Ik heb drive, veel loopvermogen en loer altijd op de ruimte achter de verdediging”, aldus de hardwerkende voorhoedespeler.

Plekje bemachtigen
De docent aan Piter Jelles in Leeuwarden komt uit een voetbalfamilie. Zijn ouders zijn ook actief binnen de club. Almer heeft verschillende jeugdteams getraind en is hoofd jeugdopleiding bij Stiens. Buitenpost noemt hij een prachtige, mooie en nuchtere dorpsclub die op hoog niveau speelt. “Ik ga proberen een goed seizoen te draaien, een plekje bij de eerste elf te bemachtigen en belangrijk te zijn voor het team.” Op welke positie hij zich richt? “Dat moet de trainer maar bepalen. Er is voldoende concurrentie, maar dat houdt je ook scherp.”  

Overig nieuws
Bekijk al het nieuws uit het archief »
Sponsoren
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor