Warm welkom voor Gerbrand Waaksma bij VV Buitenpost

Gerbrand Waaksma is vanaf het nieuwe voetbalseizoen speler bij VV Buitenpost. De 26-jarige linksbuiten, die indruk maakte bij SC Kootstertille, komt over van Harkemase Boys. Bij de Blauwkes hoopt hij weer wekelijks te kunnen voetballen. “Het is een warm welkom bij Buitenpost. Toen ik in contact kwam met de club, heb ik verschillende appjes gekregen van jongens uit het eerste met de vraag of ik bij hun wilde komen”, lacht Gerbrand. “Ik ken veel Buitenposter leeftijdgenoten.”

Voordat hij naar Harkema verkaste, maakte hij 30 goals bij derdeklasser Kootstertille, de club waar hij zijn hele voetballoopbaan speelde, het tweede team trainde en daarvoor ook jeugdelftallen. Daar was hij een dragende speler en aanvoerder. Het avontuur bij de derdedivisionist dat afgelopen zomer startte, verliep niet zoals hij had gehoopt. Na een aanpassingsperiode maakte hij steeds meer speelminuten totdat hij begin dit jaar een zware blessure opliep. “Inmiddels train ik weer, maar moet ik nog wel opbouwen.”

Toen Buitenpost bij hem aanklopte, was hij er snel uit. “Ik wil graag op niveau voetballen en hier heb ik uitzicht op meer speeltijd. Ik mis het voetbal nu ik geblesseerd ben en het starten in de basis. Ik hoop bij Buitenpost elke week aan de bak te kunnen.” Het is nog niet zeker of Buitenpost zich handhaaft in de vierde Divisie. “Natuurlijk wil ik zo hoog mogelijk voetballen, maar de eerste klasse met veel wedstrijden dichtbij is ook aantrekkelijk.”

Klik
De gedreven aanvaller, die voorop in de strijd gaat, is altijd dreigend rondom het zestienmetergebied. “Dan een actie maken en op goal schieten. Ik ben fysiek aardig sterk, technisch en doelgericht.” Gerbrand Waaksma woont in Surhuisterveen en is personal trainer. Hij heeft een praktijkruimte bij de fysiotherapie in Drogeham. VV Buitenpost omschrijft hij als een dorpsclub met veel voetballers uit eigen opleiding en jeugd die ook op niveau voetbalt. “Ik ken hier best veel mensen. Ik denk dat het wel gaat klikken.”

Overig nieuws
Bekijk al het nieuws uit het archief »
Sponsoren
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor
  • Sponsor